Get Adobe Flash player

Teamspeak

channel.png
Přijímací místnost
home.png

channel.png
Delta-Team
locked.png

 
channel.png
ALFA
locked.png

 
channel.png
BRAVO
locked.png

 
channel.png
CHARLIE
locked.png

 
channel.png
OMEGA
locked.png

channel.png
Last Legion
locked.png

channel.png
Game
locked.png

 
channel.png
BF

 
channel.png
CS

 
channel.png
GRAW

channel.png
Parkoviště

channel.png
Volná místnost

Právě přítomno: 19 hostů a žádný člen

Profile for gucky_lee

TOPlist

ZÁLESÁK - Svaz pro pobyt v přírodě


 

Svaz pro pobyt v přírodě

Zaměření ZÁLESÁKA

Chce přispět mladým lidem k vytváření prostoru k formování žádoucích zálib a pomáhat jim v rozvíjení různorodých forem aktivního odpočinku ve zdravém prostředí. Vede je k vhodnému využívání volného času ve shodě osobních i společenských zájmů, aby přirozená touha mládí po orginalitě, romantice, kráse a dobrodružství nebyla znehodnocována činy vcházejícími z bezradnosti a nudy.

Číst dál...

Historie ZÁLESÁKA

Legalizace však klub dosáhl až v roce 1963 schválením tzv. "POCHODNĚ", prvního tábornického klubu tehdejšího ČSM, zloženého na Hodonínsku náčelníkem "Rudých vlků" a "Sparty" středoškolským učitelem Rostislavem Zabloudilem. Na základě vlastního výchovně výcvikového systému se stala POCHODEŇ zakladatelem a průkopníkem tábornických klubů naší mládeže a rychle se šířila po celé republice. Pro neustálé střety s funkcionáři PO (Pionýrská organizace) a ČSM (Český svaz mládeže) i vzhledem k svojí náročnosti a modernějšímu pojetí pobytu v přírodě, využívajícímu i atraktivní technické prvky přitažlivé pro dospívající mládež, přešla POCHODEŇ 1.listopadu 1966 do tehdejšího SVAZARMU, jako 15. základní organizace "ZÁLESÁK", se sídlem v Brně - později 326. ZO.

A Svazarm přinesl větší prostor pro neformální práci, technické zázemí, podporu náročnosti a schválení do té doby zakazovaného názvu "ZÁLESÁK", který nahradil dřívější z nutnosti přijaté názvy.

Číst dál...

Metodika práce

Cílevědomě jsou pěstovány všelidské hodnoty, humanismus, demokratické principy, láska k domovu a přírodě, ekologie, tělesná zdatnost, psychická odolnost i užitečné znalosti, dovednosti, návyky, ale i vhodné využívání volného času aktivním odpočinkem ve zdravém prostředí. Činnost ZÁLESÁKA se dotýká hlavních sportovních, tělovýchovných, branných, kulturně poznávacích, polytechnických, společensko-zábavných a morálních disciplín i mnoha technických odborností. Směřuje od Všestrannosti ke specializaci, neboť jednostrannost - byť atraktivní - většině mladých časem zevšední, zatímco široká programová různorodost poutá mládež dlouhodobě a postupně jí pomáhá v zasvědceném výběru vlastní nejvhodnější specializace. Všestrannost připravuje člověka i na řešení nejrozmanitějších životních situací, včetně krajního uplatnění teorie přežití, a je základem jeho zdravého, harmonického tělesného i duševního vývoje.

Číst dál...