Get Adobe Flash player

Posbiové

Na Zemi se píše rok 2102. Průzkumný křižník FANTASY s mezitím vylepšeným lineárním pohonem ztroskotá na svém prvním zkušebním letu. FANTASY přitom náhodou objeví soustavu slunce Akon ve které žijí předkové Arkonidanů, Akonané. Tato soustava má 18 planet, hlavní planetou je Sphinx. Kromě toho ji chrání modře svítící energetický ochranný štít. Akonané podniknou několik útoků na Arkon a na Zemi, Pozemšťané překazí jejich protiútok deformátorem nulového času a zničí stanice, které napájí jejich energetický štít. Po zhroucení štítu Akonané kapitulují. Sotva se pozemšťané zbaví tohoto nebezpečí, objeví se na galaktické scéně Antiové. Jsou to přímí potomci Akonanů, našli si ale nový domov v oblasti vlivu Arkonidanů a vyvinuli si paranormální schopnosti. Založili také kult Báalol, jehož kněží mají na arkonských světech velký vliv. Jejich cílem je prosté a úchvatné převzetí moci v galaxii, k čemuž použijí například drogu Liquitiv. Antiové také odstraní hypnoblok v mozku Thomase Cardifa a nechají tak volný průběh jeho nenávisti k Perry Rhodanovi. Cardifovi se brzy podaří vklouznout do role svého otce, poté co mu nastraží past a Rhodan padne Antiům do rukou. Ve přestrojení vymámí Cardif na ID aktivátor buněk, který je ale nastaven na individuální impulsy Perry Rhodana, a u Cardifa proto dojde k prudkému dělení buněčných jader. Při posledním setkání Rhodana se synem, se aktivátor odepne od Cardifových prsou a připne se na hruď Rhodanovi. Thomas Cardif zemře.

V roce 2104 se na Azgole objeví špekomech, který v krátké chvíli způsobí, že člověk ztloustne, a pak zemře na zástavu srdce nebo na selhání dechu. S pomocí secí lodi a špekomechu se Pozemšťané dostanou na Mechanicu, planetu mimo galaxii. Původní obyvatelé Mechaniky jsou už dávno mrtví. Dá se pouze říct, že to byli ještěrky. Zůstali po nich jen roboti, Posbiové. Pozemšťany se nebezpečí špekomechu zbaví, když secí loď spadne do slunce.

O rok později, v roce 2105, se arkonská říše zmítá v chaosu poté, co došlo k autodestrukci robota Regenta a tím i ke konci Arkonidanů jako galaktické mocnosti. Nad Mechanicou vzplane obrovská bitva mezi Neviditelnými a Roboty, v jejímž průběhu planetu zachvátí atomový požár. Pozemšťanům se podaří zachránit fragmentální loď a objeví hypertronické propojení, propojení mezi biologicky živou plasmou a mechanickou pozitronikou. Objeví také nenávistné propojení, které způsobuje nenávist Posbiů ke všem organickým bytostem.

V intergalaktickém prostoru zuří boje mezi neviditelnými Lauriny a Posbii. Při jedné takové bitvě se podaří Ernstu Ellertovi unést jednu fragmentální loď. Tím se Pozemšťanům podaří získat konstrukční plány transformačních děl. Na závěr se Rhodanovi, Atlanovi a Fellmeru Lloydovi podaří na Světě Sta Sluncí, hlavním světě Posbiů, neutralizovat nenávistné propojení hyperinpotroniky. Když Posbiové začínají s Lauriny prohrávat, objeví se pozemské loďstvo a rozhodnou tak bitvu. Posbiové se stanou věrnými spojenci lidstva.