Get Adobe Flash player

PERRY RHODAN - Největší sci-fi seriál


 

Svět Perryho Rhodana aneb jak to celé začalo...

Píše se rok 1960 a Studená válka je právě na vrcholu. V Mnichově se setkávají dva z nejoblíbenějších německých autorů science fiction, K. H. Scheer a Walter Ernsting, aby dali vzniknout novému projektu: sáze, která líčí, jak se lidstvo vydalo ke hvězdám. Shodnou se na tom, že nijak nechtějí zasahovat do dějin jim blízké budoucnosti, ale zasadí příběh téměř deset let od tohoto dne.

A tak se to stane: V prvním díle seriálu Perry Rhodan líčí K. H. Scheer, jak 19. června 1971, krátce po třetí hodině raní, proletí noční oblohou nad Nevadou raketa STARDUST.

Její cíl: Měsíc. Na palubě se nacházejí čtyři astronauti. Jejich velícím důstojníkem je Perry Rhodan. Zpočátku let probíhá podle plánu, přesto při obletu Měsíce dojde téměř ke katastrofě. Z nevysvětlitelných důvodů nefungují žádné přístroje, ale astronautům se nakonec podaří nouzově přistát. Když muži prozkoumávají své okolí, udělají objev, který lidstvo neodvratitelně přivede na novou cestu: obrovská, několikasetmetrová kosmická loď!

 Perry Rhodan si ale zachová chladnou hlavu, protože pozná, že se jim právě naskytla životní šance. Loď, kterou objevil, je cestou ke hvězdám. Perry naváže kontakt s mimozemšťany – říkají si Arkonidané a jsou podobní lidem – získá si důvěru jejich vůdce Cresta a vrací se s nimi zpět na Zemi. Pomocí vysoce vyvinutých arkonidských technologií zabrání Rhodan v poslední minutě začátku třetí světové války a sjednotí pozemské národy v jeden. A lidé, kteří si v budoucnu začnou říkat Terranci, se společně vydají do vesmíru…

Číst dál...