Get Adobe Flash player

Cappinové

Od vítězství nad Uleby uplynulo už 993 let, píše se rok 3430. Choť Perry Rhodana Mory Abro-Rhodanová i její dcera Susan Rhodan-Waringerová přišly v průběhu tzv. Panitherského povstání roku 2931 na Plophosu o život. Už dávno předtím, v roce 2909 přišla většina mutantů za krize Druhá genesis o život.

V Mléčné dráze panuje zcela nové rozložení sil. Potomci pozemských kolonistů se sjednotili, aby zničily Zemi a Perryho Rhodana. Mezi těmito novými hvězdnými říšemi vynikají tři: Carsualský svazek, Impérium Dabrifa a Středogalaktická unie. Když dojde k útoku na Sluneční soustavu, přijde v platnost 'případ Laurin', který celou sluneční soustavu díky Antitemporálnímu slapovému poli (ASP) přesune na pět minut do relativní budoucnosti. Současně vybuchnou tisíce přepravních plošin a předstírá se tak zničení celého planetárního systému. Ve skutečnosti je ale Sluneční soustava transmiterovou trasou na Olymp spojena se zbytkem galaxie. Vládcem Olympu je Anson Argyris, na Size vyrobený robot typu Vario-500.

Znenadání se v Mléčné dráze vynoří lodi Accalauriů, bytostí z antimateriálního vesmíru. Po počátečních neúspěších se je podaří kontaktovat. Pomocí své pokročilé techniky zaměří Accalauriané doposud neobjevený satelit smrti v koróně Slunce.

Také se objeví energetická bytost Harno a objasní některé souvislosti: Harno, Accalaurieové a také i Suprahet vznikly z explodujícího energetického mračna z antimateriálního vesmíru, do kterého se i s Harnem zase brzy vrátí. Tipa Riordanová, velitelka vesmírných pirátů, se vydává hledat Ribalda Corella, syna Gevoreny Tatstun a Kitaje Išibašiho, který díky Antiům dostal hypnosugestivní blok a stal se nepřítelem lidstva. Teprve úderný oddíl pod Atlanovým vedením ho osvobodí a zbaví bloku. Corello se stane důležitým členem sboru mutantů, ke kterému v této době přísluší už jen Gucky, Ras Čubaj a Fellmer Lloyd.

Dalším členem nového sboru mutantů je lord Zwiebus, pseudo-neandrtálec, který spal ve stanici v hlubokém spánku přes 200.000 let. Po nepovedené akci proti satelitu smrti se Zwiebus musí odebrat na léčení na Tahun, kde si konečně vzpomene na minulost: za časů neandrtálců a kromaňónců přistáli na Zemi Cappinové, humanoidi, kteří díky pedotransferu mohou převzít jiné bytosti. To oni nainstalovali sluneční satelit, který měl díky silným radioaktivním fluktuacím vyvolávat dědičné změny. Zabezpečili ho tak, aby družice při svém 'objevení' pomalu udělal ze Slunce novu.

Když se Slunce začne měnit na novu, znenadání se ve Sluneční soustavě objeví Cappinové a postarají se o paniku mezi obyvateli. Perry Rhodanovi se po tvrdých diskusích podaří donutit Cappiny, aby smrtící zapojení deaktivovaly a samy se tak zachránily.

Aby se nebezpečí kompletně zažehnalo, vyšlou Pozemšťané, po počátečních obtížích, expedici, která zapomoci deformátoru nulového času pronikne 200.000 let do minulosti. Tam se setkají jak s Cappiny Ovaronem a Merceile, tak i s koňským mutantem Takvorianem, movatorem, který dokáže ovlivňovat rychlost plynutí času. Rhodan se s Ovaronem dohodne. Aniž by expedice dosáhla cíle, vrátí se expedice s novými spojenci do reálného času.

Na návrh Ovarona odstartuje expedice k Saturnově měsíci Titanu, odkud se pomocí tajně uloženého stabilního sextagonia má satelit smrti definitivně zničit. V minulosti potká Ovaron sám sebe a dozví se svůj osud: byl Ganjo, vůdce Ganjasenů, části národa Cappinů. Kromě toho dojde k nečekanému setkání s Roiem Dantonem, o kterém se věřilo, že zemřel, a s jeho průvodcem Merkošem, frekvenčním měničem.

Krátce po vraždě imperátora Dabrify zničí pozemšťané satelit, ASP se zhroutí a Sluneční soustava se ocitne v reálném čase. Současně pozemšťané zachytí neznámé impulsy, Ovaron tvrdí že to jsou signály pro budoucí invazi Takerů, další části národa Cappinů. V roce 3437 startuje Perry Rhodan s lodí MARCO POLO do Gruelfinu, domovské galaxie Cappinů. Vládnou tam ale chaotické poměry. Ovaronovi se podaří s pomocí 'vazalů' dokázat svou identitu Ganja. Takerové se postaví proti němu a Pozemšťanům. Perry Rhodan zabije v souboji ministerského předsedu Takerské říše Taškara.

V Mléčné dráze působí Takererané především v blízkosti Techmy. Na této planetě spal přes 300 let v hlubokém spánku Balton Wyt. Během této doby se u něj vyvinuly telekinetické schopnosti. Podaří se mu zavolat na pomoc solární flotilu. Také útok na Olymp, hospodářské centrum Mléčné dráhy, je s pomocí mutantů odvrácen, protože Ribald Corello zničí pedozaměřovače.

Mezitím MARCO POLO v Gruelfinu pozoruje Sběrače a na palbě se objeví Florymonth, který, jak vyjde najevo, je hlavní naprogramované bytí jednoho obrovského robota kterého před 200.000 lety, krátce před startem do Mléčné dráhy, pověřil Ovaron. Jeho jediným úkolem bylo bezchybně identifikovat Ovarona.

Rhodan a Atlan s pedotransferovaným Ovaronem a Merceile ve svých tělech padnou do zajetí pedovodů, z kterého se dostanou teprve s pomocí Perdalistů. Na útěku se dostanou do malé galaxie Morschaztas, ukryté v hyperprostoru. Také se zde konečně setkají s MARCO POLEM. Ten vnikne do Arriva-zóny galaxie Morschaztas a podaří se mu zlomit moc falešného Ganja a pedovodů. Ovaron se stane zákonně uznávaným Ganjem a přijme i moc nad Ganjaseny.

Při útoku na hlavní stan Takerů jsou Paladin a Roi Danton zajati a dostanou se mocnou flotilou Sběračů do systému Vega, kde se připravuje invaze do Sluneční soustavy. Paladin a Roi Danton se osvobodí a společně s Reginaldem Bullem, Tifflorem a Deightonem začínají plánovat obranu Sluneční soustavy. Velká invaze je odražena v neposlední řadě kvůli tomu, že Pozemšťané v Gruelfinu zničí měsíc v soustavě Mory-Moryma, ze kterého se provádí pedotransfer do Mléčné dráhy. Při velkém střetnutí obrovských flotil v blízkosti Pluta zasáhne Pramáti ve prospěch Pozemšťanů a vytvoří ze všech Sběračů velkou ocelovou konstrukci, která zevnitř exploduje. Při tom je zničeno také Pluto.

Nebezpečí je zažehnáno a MARCO POLO se 27. července 3438 vydává směrem k Mléčné dráze. Takvorian s Ovaronem a Merceile se rozhodnou zůstat v Gruelfinu.