Get Adobe Flash player

Koncil

Od Rhodanova návratu z Naupaumu uplynulo teprve osm měsíců a Mléčná dráha je zase ohrožena velkým nebezpečím. Z galaxie NGC 3190, vzdálené od Mléčné dráhy asi 21 milionů sv. let, přichází národ Larů. Se svou pokročilejší technikou si podrobí národy Mléčné dráhy a chtějí je zapojit do vlastního svazku Hetosu Sedmi, který se nazývá též Koncil. Vrchní velitel Larského loďstva je Hotrenor-Taak, který velí celé invazi. Larové si myslí, že Perry Rhodan je jediným vhodným kandidátem na místo Prvního Hetrana, larského místodržitele v Mléčné dráze. Brzy se Rhodan dostane do kontaktu s larskými rebely, Provcoňany a jejich náčelníkem Roctin-Parem. Před Lary Rhodan předstírá loajálnost.

Atlan při pokusu zachránit NATHANOVY vědomosti je zatčen Lary a odsouzen k trestu smrti. Rhodan tento rozsudek vykoná ale jen tak na oko. Díky novinkám, jako je KPL-přístroj a Hoštrův paraventi se podaří překonat převahu Larské techniky. Díky Roctin-Parovi se pozemšťané soustředí na planetu Gäa uvnitř Provconově pěsti. Gäa je domovský svět rebelů a je možné se na něj dostat jedině s pomocí lodivodského národa Vincranerů. Krátce na to prokouknou Larové dvojí hru Pozemšťanů, kteří se před nimi zachrání jen díky vylepšenému Antitemporálnímu slapovému poli. Přes obtíže bude novým Prvním Hetranem Mléčné dráhy jmenován Leticron.

V roce 3440 objevila jedna průzkumná loď v centru Mléčné dráhy další sluneční transmiter, který vystavěli Lemurové za války s Haluťany. Nyní, 19 let od objevu, vede Atlan expedici k tomuto transmiteru v soustavě Archi-Tritrans. Objeví tam stopy tajuplného loutkaře Callibsa, který se nedávno vydal pátrat po Obleku Zmaru a uvízl tu. Po překonání několika problémů se zmocní řídící stanice transmiteru. Alaska Saedelaere, nynější držitel Obleku Zmaru, přitom hraje důležitou roli. Okolo jednoho ze tří transmiterových sluncí krouží bílá trpasličí hvězda Kobold. Tato trpasličí hvězda je Pozemšťany přesunuta do Sluneční soustavy. V budoucnu vytvoří společně se Sluncem sluneční transmiter po vzoru Lemurů. Brzy na to je ale Sluneční soustava ohrožována Larskými časovými tykadly, které mají zničit ASP. Pozemšťané pochopí, že jedinou šancí je útěk. Země s Měsícem se transferují do Archi-Tritrans systému a Kobold zůstane ve Sluneční soustavě na místě Země, aby udržel rovnováhu. Krátce po přijetí v Archi-Tritrans jsou ale Země a Měsíc opět vyzářeny a nikdo nezná místo určení tohoto převodu. Na Olympu se objeví Mastibekkové, kteří rovněž patří k Hetosu Sedmi. Jejich černé pyramidy symbolizují konečné dobytí Mléčné dráhy. Atlan prozkoumává v Andromedě soustavu Gercksvira, další sluneční transmiter Lemurů. Na jedné planetě této soustavy objeví žijící archiv, protože Lemurové všechny své vědomosti uložili do zvířectva této planety. Tak se Atlan dostane k plnému seznamu všech Lemurských transmiterů. Jeho domněnka, že se Země a Měsíc přes tento transmiter přesunuly dále, se potvrdí.

V Mléčné dráze musí zatím Leticron spolknout těžkou prohru, když je ze zajatecké planety Czugmonth osvobozeno několik milionů Pozemšťanů. Z pomsty chce zničit Plástev 1000, nepodaří se mu ale zabránit tomu, aby se všichni Staromutanti dostali do bezpečí. V této době jsou na Ertrusu odhalena některá tajemství Mastibekků. Pyramidy Mastibekků slouží k tomu, aby Larské lodě mohly v pravidelných intervalech dobíjet své energetické zásobníky. Krátce nato se v Mléčné dráze objeví jeden z Greiků. Také oni patří k Hetosu Sedmi, jsou ale mírumilovní. Atlanovi se podaří ukázat Greikovi hrozné činy Larů, ten ale poté umírá.

Země a Měsíc dorazily mezitím do neznámé části vesmíru, do Hvězdného víru. Blízko u Země naleznou ztroskotanci planetu Goshmos Castle, která obíhá kolem slunce Medaillon. Na této planetě je 'božstvo' jménem Zeus, které si podrobilo zdejší zubří obyvatele Murciery. Tato bytost vypadá jako řecký bůh, ale ve skutečnosti je to obrovský mravenec. Mezitím Pozemšťané prozkoumají okolí. Hvězdný vír tvoří 156.000 světelných let dlouhá 'pupeční šňůra', která vnikla asi před 2 miliony lety při srážce dvou galaxií. Země a Měsíc se materializují v tenkém místě této trubice, protože tam působí energetické turbulence, podobné jako u transmiteru nastaveného na příjem. Poblíž Země se nachází 500 světelných let veliký vír, Schlund. Ve Schlundu působí obrovské pěti- a šestidimenzionální síly, a tak Pozemšťané i přes nejvyšší opatrnost ztratí flotilu 12‘000 kosmických lodí. Ploohnové používají Schlund jako transmiterové spojení do své galaxie, která se nalézá na druhém konci 'trychtýře'. Mezi Pozemšťany a Ploohny se rozhoří konflikt. Pozemšťané přijdou na to, že tento hmyzí národ je ovládán královnou Jaymadahr Conzentryn a že Zeus je další pohřešovaná královna Ploohnů. Zeus brzy na to zemře díky třem speciálně upraveným trubcům.

V domovské galaxii Ploohnů objeví Pozemšťané na planetě Grarh-Schanath velké množství molkexu. Ploohnové k přežití potřebují jednu určitou rostlinu, která musí být neustále hnojená molkexem. Pozemšťané objeví, že všechny zásoby molkexu, které nebyly zničeny se materializovaly ve Víru a byly Schlundem transportovány přímo do galaxie Ploohnů.

Aby nepřátelské insektoidy zahnaly, dá Perry Rhodan nad Gragh-Schanathem odpálit dvě Anti-molkexové bomby, čímž přinutí Ploohny k jednání s Pozemšťany. Mezitím je objevena pozice Mléčné dráhy, je ale pro normální let příliš vzdálena.

Krátce na to se objeví nové nebezpečí pro Zemi: stále se přibližuje směrem k Medaillonu a hrozí jí, že spadne do slunce. Když už se zdá, že není žádná naděje, zasáhnou Ploohnové a stabilizují Zemi na oběžné dráze kolem slunce Medailonu. Goshmos Castle se stane sousedskou planetou Země.